پیام مهدی نصیبی

 

پیام دکتر مهدی نصیبی

دبیر مشاور علمی جامع نگر

دوازدهمین کنگره علمی سالیانه


انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

 
 
بنام خداوند جان و خرد
معروف است که در مواجهه با بیماریها در صده دوم هزاره اول میلادی روش جالینوس به تبع بقراط، بدوا اجازه به التیام بیماریها توسط نیروهای طبیعی، و مداخله برای درمان در صورت عدم موفقت روندهای طبیعی بوده است.
 امروزه در آغاز هزاره سوم با اینکه اهمیت پزشکی و دندانپزشکی محافظه کارانه بر کسی پوشیده نیست، و با علم بر اینکه مرگ و میر ها، و معلولیت های ناشی از بیماریهای مهلک عفونی در اثر زندگی مدرن ماشینی با بیماریهای آتروفیک ناشی از کم تحرکی، و تغذیه نامناسب، جایگزین شده است،  اما متاسفانه بدون توجه به تصویر بزرگ انتشار بیماریها در جغرافیای اجتماعی، وشرایط وقوع آنها تحت تاثیر نیروی های طبیعی، اغلب پروتکل های پزشکی و دندانپزشکی بر درمان عوارض بیماری و نه علل بوجود آورنده آن استوار گردیده است.
امید است که انتخاب تم « سلامت دهان و دندانپزشکی» برای دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی نقطه عطفی در تغییر نگرش و عملکرد جامعه دندانپزشکی گردیده، و با جایگزینی روح حاکم بر محتوای این کنگره و سایر همآیش های دندانپزشکی کشور با اجتناب از درمانهای تهاجمی، و ترویج روشهای پیشگیرانه و محافظه کارانه، خدمات موثرتری به جامعه ارائه و موجبات افزایش سطح سلامت آحاد جامعه فراهم شود.
 
دکتر مهدی نصیبی 
   1394/3/18 15:34

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

حضرت امام محمد باقر(ع) امام پنجم شيعيان در مدينه به دنيا آمد. مادرش، فاطمه معروف به ام عبداللَّه، دختر امام حسن(ع) مي‏باشد و اين امام از پدر و مادر علوي و هاشمي است. ابوجعفر كنيه‏ي ايشان و باقر و باقرالعلوم نيز از القاب آن حضرت مي‏باشند.

ادامه مطلب